Бранденбург салата со сирење(слики за “Назад во СССР”) – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) за добивање на Бранденбург салата со сирење(слики за “Назад во СССР”) – рецепт.:
сирење “Emmyentali” или “Maasdam” -200-250g
круша -1 парчиња (фирма)
јаболко – 1 парчиња (слатка и кисело, цврста)
бадеми(рендан) – 2-3 маса. лажици
рефил:
мајонез – 2 stol.lozhki
јогурт овошје – 2 stol.lozhki
на груб сенф – 1 stol.lozhka
сол – изклинвам
шеќер – 1/2 chayn.lozhki
сок од лимон – 1 stol.lozhka
Фото на готовиот сад:
Бранденбургский салат с сыром(фото для Back in USSR)

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата со сирење Бранденбург(слики за “Назад во СССР”) – рецепт.
Комбинација на мајонез во мал сад, јогурт, сенф и сок од лимон(Имам без него), размахване заедно, додадете сол и шеќер според вашиот сопствен вкус.
сечено сирење, јаболко и круша на тенки ленти(коцки), Сите состојки добиени речиси подеднакво, но подобро, Ако сирењето е малку поголем.
Ситно мелени бадеми(решетки).
Ставањето заедно сецкани производи + гориво + бадем половина, се меша. Оставете го да отстои 30 мин., се стави во салата сад, посипете ги со останатите ореви.
бон appetit!

Фото Готови јадења:
Бранденбургский салат с сыром(фото для Back in USSR)


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*