‘Celery salad’ – Салат с сельдерея – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления 'Celery salad' – Салат с сельдерея – рецепт.:
пучок сельдерея,консервированый ананас,краставица,пучек петрушки,пучек укропа,большой зубок чиснока,мајонез,сол.
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить 'Celery salad' – Салат с сельдерея – рецепт.
ситно сецкан: целер,ананас,огурец и зелень. мајонез. чиснок давить на чисн-це. мајонез. сол.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*