День артиллерии – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления День артиллерии – рецепт.:
Ананасы консерв. – 1б.(560гр.)
Мясо криля – 200гр.
Яйцо вареное – 3 парчиња.
сирење – 200гр.
мајонез – 200гр.
сол, зеленило.
Фото на готовиот сад:
День артиллерии

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить День артиллерии – рецепт.
Мясо криля размять вилкой.
Сыр и яйца натереть на терке.
Ананасы мелко порезать.
Все соединить, сол, заправить майонезом и украсить по желанию.

Фото Готови јадења:
День артиллерии


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*