Филе куриное с ананасом – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Филе куриное с ананасом – рецепт.:
пилешки гради(филе) – 1kg.
ананасы консервированные – 1 банка
сирење – 200-300гр.
мајонез
Фото на готовиот сад:
Филе куриное с ананасом

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Филе куриное с ананасом – рецепт.
Филе отбить, сол, бибер,сверху положить кружок ананаса консервированного, сыр на тёрку, полить майонезом, запечь в духовке до готовности. (минути 20)

Фото Готови јадења:
Филе куриное с ананасом


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*