леќата Заушки (идејата за регистрација на леќата)

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Вот Что вам потребуется для приготовления Гречневая Свинка (идејата за регистрација на леќата):

Порция гречки

Любая колбаса

Фото на готовиот сад:
Гречневая Свинка (идея оформления гречки)
Како да се готви леќата Заушки (идејата за регистрација на леќата)

настава (рецепт), Како да се готви:


Гречку отвариваем, укладываем в форме свинки. Делаем личико вырезая острым ножиком из колбасыФото Готови јадења:
Гречневая Свинка (идея оформления гречки)


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*