Кабачок Гамильтона” -(фаршированный и запечённый). – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) за готвење “Кабачок Гамильтона” -(фаршированный и запечённый). – рецепт.:
Кабачок(или тыква маленькая) – 2 ЕЕЗ.(600 гр.)
НАЧИНКА:
црвен кромид – 1 ЕЕЗ.(100 гр.)
сонце сушено домати – 5 парчиња.
ориз(басмати) – 100 гр. (залить водой на 20 минути)
Сушёные грибы(бела) – 1 неколку (молотых в порошок)
Кедровые орехи – 1/2 хорст.
лук – 1 зубок
Кориандр(сушёный) – 1 ч.л.
рузмарин – 2 sprigs
Чиле – изклинвам (по своја волја)
Перец чёрный(свежемолотый) – вкус.
морска сол – вкус.
маслиново масло – 4 st.l.
СОС:
Горчица зернёная – 2 лажиче(полные)
Яблочный сок(лучше свежевыжатый) – 100 гр.
лимон – 1 ЕЕЗ.(сок – 3 лажици)
Сливки жирные – 170 гр.
сол,бибер – вкус.
Фото на готовиот сад:
Кабачок Гамильтона -(фаршированный и запечённый).

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се готви “Кабачок Гамильтона” -(фаршированный и запечённый). – рецепт.


Фото Готови јадења:
Кабачок Гамильтона -(фаршированный и запечённый).


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*