Компири во рурална

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 проценки, просечната: 5.00 од 5)
Loading ...

Денес во просториите на вечерата беше , компири во селото


Рецептот е многу едноставен:

состојки

  • компир
  • сончогледово масло
  • сол
  • бибер
  • Прованса билки 🌿

Правци

  1. Сите во рерна на 170-190gradusov 45 минути
  2. Да се ​​подготват брзо и вкусни

Вие исто така може да се готви за гости


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*