Пржени компири со црниот дроб и срцето.”Gees-byz руската верзија ” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Картошка жаренная с печенью и сердцем.”Gees-byz руската верзија ” – рецепт.:
сердце,црниот дроб(свиные)- 1kg.
Смалец – 100 гр.
кромид – 3 ЕЕЗ.(300 гр.)
компири – 8 ЕЕЗ.(1 кг.)
Растит.масло -40 ml.
сол,”Хмели-Сунели”-вкус
зелень-100 гр.
Фото на готовиот сад:
Картошка жаренная с печенью и сердцем.Джиз-быз Русская версия

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Картошка жаренная с печенью и сердцем.”Gees-byz руската верзија ” – рецепт.
види. в пошаговом

Фото Готови јадења:
Картошка жаренная с печенью и сердцем.Джиз-быз Русская версия


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*