КоктельКосмополитен” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления КоктельКосмополитен” – рецепт.:
30 мл водки Финляндия (клюква)
20 мл ликера Куантро (Cointreau)
сок од половина лимон
Фото на готовиот сад:
Коктель Космополитен

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить КоктельКосмополитен” – рецепт.
Всё это смешать

Фото Готови јадења:
Коктель Космополитен


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*