коктел “Черное яблоко” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления КоктейльЧерное яблоко” – рецепт.:
Виски – 50 ml
Яблочный сок – 100 ml
Коко-Кола, но можно и Пепси – 100 ml
Лед
Фото на готовиот сад:
Коктейль Черное яблоко

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить КоктейльЧерное яблоко” – рецепт.
Все ингридиенты необходимо смешать, добавить лед.

Фото Готови јадења:
Коктейль Черное яблоко


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*