КРЕВЕТКИ В ПАРОВАРКЕ – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления КРЕВЕТКИ В ПАРОВАРКЕ – рецепт.:
ракчиња 0.5 kg.
перец душистый молотый
Г-дур
Фото на готовиот сад:
КРЕВЕТКИ В ПАРОВАРКЕ

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить КРЕВЕТКИ В ПАРОВАРКЕ – рецепт.
Креветки укладываем в пароварку .Посыпаем солью и перцем .
време за готвење 5-6 минути.
Креветки не вымокают и сохраняют естественный сок.

Фото Готови јадења:
КРЕВЕТКИ В ПАРОВАРКЕ


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*