Креветки в сливочном соусе – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Креветки в сливочном соусе – рецепт.:
креветки готовые, замрзнати (лучше мелкие)
100 гр. крем 35%
праз (или зеленый лук)
2 сырка Kiri
бел бибер, сол по вкус
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Креветки в сливочном соусе – рецепт.
-Лук порезать мелко. Креветки выложить на сковороду, додадете го сецканиот кромид. Дать испариться немного жидкости.
-Добавить сливки и сырки.
-Жарить до загустения сливок (во врска со 7-10 минути) мешање. -Добавить перец, сол по вкус.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*