пилешки копани,Варени и пржени…(опција) – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) за готвење пилешки копани,Варени и пржени…(опција) – рецепт.:
варен пилешки
okorochka 2 парчиња.,
јајце,
крем 1 лажиче,
сол,бибер,чили,
panir.suxari 2-3 лажици,
сусам 2 лажици,
раст.масло 1 лажици,
sliv.maslo 1 st.l.
Фото на готовиот сад:
Куриные окорочка,отварные и обжаренные...(вариант)

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се готви пилешки копани,Варени и пржени…(опција) – рецепт.
Никој не е изненаден од ова јадење, и Америка нема да се отвори,
само сакам да го споделам со почетниците готвачи
таков едноставен начин на пилешко за готвење.
Извади од варени пилешки бујон,
Ние се подели на нозе и го праќа назад во тавата.
Отстрани од кожата на нозете и долниот дел на 'рскавица.
Подгответе lezone на јајца,сол,пиперки и павлака.
Panir.suhari микс со сусам.
Потопете ги сите страни Куру во lezone,
тогаш -Во трошки и го испрати во тава,
во загреана мешавина на rast.i sliv.masla,
СРЈ над средна топлина за 2-3 минути и веднаш да им служи на!!
Ние се сврте сочно пилешко со убав кора!
бон appetit!!!

Фото Готови јадења:
Куриные окорочка,отварные и обжаренные...(вариант)


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*