пилешко пита “хавајски” полнење. – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) за готвење пилешко пита “хавајски” полнење. – рецепт.:

 • мелено пилешко – 800 гр
 • лук – 3-4 zubochka
 • Житните снегулки – 50 гр
 • млеко – 100ml (50ml овес,50ml за омлет)
 • јајце – 2 ЕЕЗ.(1парчиња во мелено,1парчиња – во еден омлет)
 • крем – 1 Член. лажица
 • “хавајски” мешавина – 1 пакет
 • (МЕШАВИНА Hortex Хавајски ЗАМРЗНАТА 400g)
 • биено сирење – 100-150 гр
 • мајонез,зачини

Фото на готовиот сад:
Куриный пирог с гавайской начинкой.

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се готви пилешко пита “хавајски” полнење. – рецепт.

 1. Житните снегулки се прелива млеко (50гр)
 2. и да ја напушти 10-15 мин.
 3. Готвење мелено говедско месо – сол,бибер,
 4. додадете лук(на chesnokodavilku),Херкулес, јајце.
 5. Сите се меша добро и 20 мин
 6. стави во ладна.
 7. Намачкајте форма и се протегала. нафта.
 8. Стави го меленото месо и влажни раце
 9. правиме браници.
 10. Хавајски прелива мешавина од кесата,
 11. сол,додадете зачини,се меша.
 12. “хавајски” смесата се шири во форма за полнење.
 13. се наполни (омлет) –
 14. 1 јајце + 50 ml млеко и 1 st.l. павлака,
 15. додадете малку сол и шеќер,
 16. темелно размахване.
 17. Хавајски мешавина omletnoy се пополни тежина.
 18. Сирење Бришење на груб ренде
 19. и се шири на врвот.
 20. Ние го стави во рерна (180 гр) на 40-45 мин.
 21. Изладената торта повлече надвор од форма,
 22. се шири на една чинија,
 23. мајонез направи ажур мрежа.
 24. торта е подготвена!


Фото Готови јадења:
Куриный пирог с гавайской начинкой.


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*