Маффиныиз куриной печени))) – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Маффиныиз куриной печени))) – рецепт.:
Печень куриная 500 гр.
Морковь большая 1 парчиња.
Лук репа 1 парчиња.
лук 4 каранфилче
Яйцо куриное 2 парчиња.
брашно 6 ст.ложек без бугра
ѓумбир 1 ч.ложка
Перец и соль по вкусу
Эстрагон,тимьян по 1 нема. ложке
Фото на готовиот сад:
Маффины...из куриной печени)))

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Маффиныиз куриной печени))) – рецепт.
види. пошаговые)

Фото Готови јадења:
Маффины...из куриной печени)))


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*