Макаронный салат – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Макаронный салат – рецепт.:
1п макарон
зелени кромид
перчики зелёный и красный
копар,петрушки
сок од лимон
растително масло
Фото на готовиот сад:
Макаронный салат

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Макаронный салат – рецепт.
Макароны отварить,слить воду и промыть тёплой водой.
Овощи и зелень нарезать,соединить с макаронами , полить лимонным соком и растительным маслом
бон appetit

Фото Готови јадења:
Макаронный салат


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*