Млеко-Шеик со краставица и коријандер – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Милк-Шейк с огурцом и кориандром – рецепт.:
1 краставица
1 ст.простокваши
1/2 ч.л. молотых зернышек кориандра
5 листиков мяты
1 ч.л. сока лайма
црн пипер
Фото на готовиот сад:
Милк-Шейк с огурцом и кориандром

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Милк-Шейк с огурцом и кориандром – рецепт.
Огурец натереть на терке, влить простоквашу, добавить кориандр и мяту, сок од лимон. Поперчить и охладить.
P.S. Мяту можно заменить петрушкой.

Фото Готови јадења:
Милк-Шейк с огурцом и кориандром


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*