Молоко апельсиновое – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Молоко апельсиновое – рецепт.:
јогурт – 2 стакло
млеко – 1 1/2 стакло
мед или сахар – вкус
сок апельсиновый – 100 g
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Молоко апельсиновое – рецепт.
Йогурт смешайте с молоком, добавьте апельсиновый сок, сахар или мед.
Взбейте в однородную массу.
При подаче разлейте напиток в стаканы и оформите ломтиками апельсина.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*