Мясо по Индонезиски ! ! ! – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) за подготовка на месо за индонезиски ! ! ! – рецепт.:
2 килограми свинско месо.(сечилото не мастите).
Смесата се користи за хелиум: Сол 1st.l. голем, црн пипер 1 / 2st.l., црвен пипер 1 / 2st.l., црвен пипер 1 / 2st.l., ѓумбир во прав 1 / 2st.l., шеќер 1 / 2st.l.
Паста за триење: Кромид 1 ЕЕЗ., Корен ѓумбир 50g., Магдонос 1/2 зрак,зелена пиперка (halapinya) 2ЕЕЗ., Вар 1 ЕЕЗ., лимон трева 50гр., 50g растително масло.
Да се ​​накваси месо: пиво 1 шишето.???
Фото на готовиот сад:
Мясо по Индонезийски ! ! !

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се готви месо во индонезиската ! ! ! – рецепт.
Земете парче месо,намалување во средината и нема целосно да ги откријат како лаптоп,инцизија и повторно се сврте за да се открие слој од месо.
Изработка на смесата за триење: се меша сол,Црна и црвена пиперка,пиперка,ѓумбир,шеќер.
Бришење на месо од двете страни,Ние се исклучи и се стави во фрижидер 24-48 часа.
Подготовка на паста за триење: сецкан кромид,ѓумбир,лимон трева,магдонос,perets.Vso тоа мелење во blendere додека не се изедначи додавање на растително масло и сок од еден исцеди вар.
Тогаш земи месо,, Се прошири и се фаќа на паста на една страна и цврсто свиткани во ролна.
Земете памук канап и врзани цврсто во неколку места на месо.
Потпали оган во една страна на скара,топлина не треба да биде месо.
На температурата на Mangala на капакот 105-110 степени (регулирање на поклопецот),време за готвење 6 часа.
Не заборавајте секој 30-40 минути humidify месо пиво со четка.(може и стакло,стои до месо)!
Температурата во внатрешноста на варено месо мора да биде 80 степени,или проверка на допир на прст,месо медиум мора да биде еластична и да не се обезбеди течност.
Лимон трева додава деликатна вкус на лимон и го спречува киселина,ѓумбир вкус надополнува gammu.Myaso претвора тендер,училиште,пушеле,малку зачинета,со незаборавен вкус!
обидете,Среќно и Бон appetit!!! Андреј.

Фото Готови јадења:
Мясо по Индонезийски ! ! !


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*