овес Словените. – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) за готвење овес Словените. – рецепт.:
Словените се користи желе, кои беа подготвени врз основа на жито, додека најпопуларните ужива овес.
Придобивките од овес, можете да го прочитате написот “Употребата на овес” – http://rial-hleb.ru/o-polze-nastoyashhego-hleba/polza-ovsa
За да го направи модерен пресврт потреба овес, кисело млеко и вода.
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се готви овесна каша Словените. – рецепт.
Модерната интерпретација на принципот на старословенскиот желе како што следува:
Топлата вода е потребно за да додадете една лажица кисело млеко, разболтать, а потоа се пополни овес (претходно се користи овесни овесна каша или овесни брашно) и оставете на топло место за околу еден ден (во зависност од износот и температурата на квас).
Потоа се влошија кршен овес (tolkushkoy или миксер) и се навалува назад во сито. Добиени како густа паста со јогурт кефир арома - Овесни Концентрат.
Оваа течност разредена со топла вода се додека не се постигне саканата конзистентност и истиот овес. Таа има добар вкус и одличен хранливи квалитети, што е повеќе нагласена во сурова форма. Тоа е точно, магична хемија, во кој можете да додадете вкус ништо.
денес веруваат, дека како резултат на течноста не е уште желе, а неговата база, кои можат да додадете бобинки, итн, а потоа готви и по готвењето и добива дебела кисело желе (во модерна смисла). Но, тоа е потребно да се има предвид, дека кога загреан раствор во ферментира овес 50 степен тоа ја губи својата арома и вкус (уништи својата витамини и ензими). научниците велат дека, во овој случај станува скроб сварлива форма, од каде што нивото на шеќер во крвта може да се зголеми многу остро, што негативно влијае на благосостојба.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*