Pel'meški – obaldeški – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) за кнедли готвење – obaldeški – рецепт.:
20-30 равиоли,
200Г-дин шунка,
100-150g тврдо сирење,
1-2 светилки,
150g кисела павлака,
100г мајонез,
2-3 st.l. кечап или сос,
зеленило
Фото на готовиот сад:
Пельмешки - обалдешки

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се готви кнедли – obaldeški – рецепт.
Пред околу еден месец valentina.smehov даде овие прекрасен рецепт pelmeshek. Вчера купив тортелини и одлучи да се готви ова јадење. Што да се каже – вкусни, мирисна. Се разбира сос и кашкавал облагородуваат овие “само кнедли”. ние се допадна. Значи рецепт.
Вари додека половина кнедли и priperchennoy во солена вода со залив lista.Kogda плови pelemeni, Ние се излезе и да се стави во сад за печење. ги врвот porezanuyu шунка(Правам без), и излитена рендано сирење. сос – сите измешани, додадете половина чаша супа од кнедли со месо, зачини и билки. се пече 15-20 мин.
Голема благодарност до авторот на рецепт. Вие не треба галерија, Ја ставив така да се каже, за јасност,. Подгответе се и вие. бон appetit.

Фото Готови јадења:
Пельмешки - обалдешки


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*