торта ежеви

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Еве што треба да се подготви торта ежеви:

9јајца

500g брашно

500грама на шеќер во прав или шеќер

500g маргарин

1 пачка разрыхлителя печење во прав

1 пачечка ванилина

100g бланширан лешник

крем

2 тегла на содржината крем масти од не помалку од 25 проценти.

2 pachechku во прав за да се одреди крем

2 торба vanilki

2 Член. l на шеќер

Фото на готовиот сад:
пироженое ежики
Како да се подготви торта ежеви

настава (рецепт), Како да се готви:


маргарин со шеќер додека не се изедначи massy.potom dobovlyaet во оваа маса на јајца на парче, и да имаат добар vzbiviem.to 1 шлаг јајце додаде horoshenechko потоа друг и t.d.massa треба да vozdushnoy.zatem smkshannuyu додадете брашно со прашок за пециво заедно и лешник и сите уште еднаш многу добро vzbit.testo истурам на 2 Protivin и се пече на 200 g. 20-25 мин.

крем

од горенаведените состојки за да камшик крем и го стави на половина час во фрижидер.

намалување kruzhochki.iz чаша торта остатоци од топло тест izpechennogo готвач трошки, односно се урнат.

krugleshki тест крем од сите страни за да се премости две .poseredine ширењето повеќе krema.esli PIROZHENKO претвори дебели потоа само намали на среден и се мачкаат со крем, а потоа се тркалаат во текот на ноќта во horoshenechko kroshkah.postavit holodilnik.na следниот ден мека и вкусна само вкусен.
Фото Готови јадења:
пироженое ежики


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*