Пити повеќе Гянджински – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) за добивање на Piti во Ganja – рецепт.:
800g – 1 коски кг јагнешко, парче овчо опашка масти, 1 на сијалицата, сув грашок (орев) – 1/2 c., 2 средни компири, 1 домати, копар, 1 јајце, сол, бибер, шафран – 3-4 жици. Најважно – pipkin!
Фото на готовиот сад:
Пити по-Гянджински

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се готви Petey во Ganja – рецепт.
Ние се нашите глина тенџере, го стави во месо и целата кромид. Пополнете ладна вода. Запалени. како врие, отстрани пена. Заспие наут, натопени во ладна vodoy.Nakryvaem капакот на вечер, Ние се стави на парче метал, на мал оган. преку 3-4-5 часа, т.е. месо и грашок треба добро да се вари, собрани кромид и фрли, додадете сецкани компири, сол, бибер, шафран. Како компирот се готви, додадете сецкани домати расчисти (но во секој случај, домати паста). подоцна 10-15 мин. Ние се пробие во нашата тенџере 1 јајце. јајце преку 2-3 мин. набори. сите. Доне.
Како што можете да видите подготовка на ова јадење е многу едноставна, без никакви проблеми. Но, најважната работа тука – како антена служи на маса, т.е. ова јадење и и на 1-ви и 2-ри и.
објасни: сок од тенџерето нежно ги спојува во една чаша, каде што претходно беше скршен малку бајат леб и сецкани копар. И тоа се шири низ сад малку како прв. И вториот: сите, она што е останато во тенџере се постават во тава, поделба на месото од коските. И сега на месо, компири, орев, јајце – сите добри davim дрвени tolkushkoy. Ова е втор. Многу срдечна и вкусна. Обиди се со.

Фото Готови јадења:
Пити по-Гянджински


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*