само Омлет – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) Само за готвење Омлет – рецепт.:
Омлети е брзо,удобно,вкусни,убаво и брзо…..
Што не појадок омлет?.
И ова не е тешка состав ограбен не многу време,но- задоволство!!!!
два јајца,1 лажици брашно, 50 гр млеко.
Ова е за едноставна омлет.
Но, релаксирачки минатото лето во Коктебел ние само разгалена
“затворен омлети”,толку многу различни пломби,кои трчаа очите.
И доста срдечна појадок!,кога нашите одмор….
за пополнување:
5-суровини плаша јајца.(Јас ги сакам многу)
2-st.l.kozego сирење(rasypchatogo).
1-рак стапчиња,Па фатени..
1-ch.l.krasnoy кавијар
сите се меша,сол,бибер….
Фото на готовиот сад:
Просто Омлет

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се готви едноставни Омлет – рецепт.
Ние се пече нашите omletny палачинка не се подготвени.
Се стави на кутии.
шпатула да се превртуваат,покрива половина од омлет.
Подели на два дела,dozharivaem,формирање…
Сите омлет подготвени на dvoh….

Фото Готови јадења:
Просто Омлет


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*