Просто вкусный салат безособых затрат – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Просто вкусный салат безособых затрат – рецепт.:
1 б.консервированной кукурузы
150 Г-дин шунка
2 свежи краставици
1 кромид главата(если любити)
сирење ( да се украсуваат)
мајонез,сол,црн бибер по вкус
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Просто вкусный салат безособых затрат – рецепт.
Огурец и ветчину порезать соломкой,кромид половина прстени
сыр натереть на тёрке в отдельную посуду
В салатник(креманку,тарталетку и т.п.) слоями кукуруза,краставица,(лук если добавляете),ветчина и сверху майонез
украсуваат со зеленило,кружочками маслин(если хотите)

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*