Се тркалаат слој од 2 видови на месо со модар патлиџан – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) за подготовка ката тек на 2 вида на месо со модар патлиџан на – рецепт.:
телешко месо стекови 2 парчиња (голем)
свинско стекови “pyatiminutki” 3-4 парчиња
модар патлиџан
рендано сирење ( Имав моцарела )
breadcrumbs
За марината:
соја сос 6 st.l.
сок од калинка 5-6 st.l.
рузмарин
лук 4 zuʙka
земјата бибер
морска сол
маслиново масло 6 st.l.
Фото на готовиот сад:
Рулет слойный из 2-х видов мяса с баклажаном

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви список на слој 2 видови на месо со модар патлиџан – рецепт.
подготви маринадата. Стекови добра одвратат чекан, и маринираат за најмалку половина час. Со свинско стекови Јас особено не се мачат( во смисла на – победи) тие беа “во облик на”.
Модар патлиџан кора и се исецка ситно со остар нож по должината на (лонгитудинално), Параболоид.
Ставањето на слоеви на дизајн: телешко месо стекови се прошири во преклопувања, ние место на врвот на модар патлиџан ленти, прелива маринадата, сос, посипете со сирење. Потоа, постојат кременадли и стек повеќе тенки ленти од модар патлиџан, прелива маринадата.
Нежно се тркалаат тркалаат (може да биде обезбедена со конец или skewers) дополнително подмачкува ролна маринадата или маслиново масло, посипете или се тркалаат во трошки од леб, цврсто завиткан во фолија или хартија за печење.
Се пече во добро загреана рерна околу еден час на t 200, за неколку минути 10 до крајот – отворете ја фолијата и кафеава леб (Јас го направив тоа во владата “скара”). Доне!Ние им служи и внимателно го намали делови.
бон appetit!

Фото Готови јадења:
Рулет слойный из 2-х видов мяса с баклажаном


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*