салата “Афродита” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати “Афродита” – рецепт.:
Маринованные грибы – 200 – 300 g
Кукуруза – 1 банка
колбас (копченая сухая) – 200 g
јајца – 3 парчиња
сирење – 150 g
мајонез
Фото на готовиот сад:
Салат Афродита

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата “Афродита” – рецепт.
Нарезаем яйца.
Колбасу режем соломкой.
Сыр натераем на крупной терке.
печурки (если они не маленькие) нарезаем вдоль.
Все смешиваем, добавляем кукурузу и майонез.

Фото Готови јадења:
Салат Афродита


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*