салата”портокал” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати”портокал” – рецепт.:
200 гр. пилешко, 2 портокал, 2 свежи краставици, 2 зелёных яблока, 1 столовая ложка тёртого сыра, зеленило, мајонез.
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата”портокал” – рецепт.
Мелко порежьте отворное куриное филе, мякоть апельсина. Огурцы и яблоки очистите от кожуры и нарежьте соломкой. фрли, заправте майонезом и посыпте сыром.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*