Салат ассорти из свежих овощей – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Салат ассорти из свежих овощей – рецепт.:
моркови
Репа
целер
домати
краставици
зелка
Сметана или майонез
зеленило
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Салат ассорти из свежих овощей – рецепт.
Свежие овощи вымыть, чиста, се сече на тенки парчиња, моркови, капусту – соломкой, сол, заправить сметаной или майонезом. Хорошо перемешать, положить горкой в салатник, украсить веточкой зелени петрушки или сельдерея.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*