салата “Атлет” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати “Атлет” – рецепт.:
300 г разноцветных макарон
100 g тврдо сирење
1 красный болгарский перец
2 лукчиња
магдонос, копар
мајонез, сол
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата “Атлет” – рецепт.
Макароны отварить и заправить 1 Член. l. путер. Сыр и перец нарезать кубиками, чеснок измельчить. Сите микс, посолить и заправить майонезом, украсуваат со зеленило.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*