салат брокколи – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления салат брокколи – рецепт.:
брокула
2 домати
2-3 зубца чеснока
маслиново масло
сол
1-2 ст.л.виноградный уксус
Фото на готовиот сад:
салат брокколи

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить салат брокколи – рецепт.
брокколи отделить на соцветия,отварить.Нарезать кубиками помидоры,натереть чеснок.Добавить брокколи,сол,полить уксусом и маслом,се меша.

Фото Готови јадења:
салат брокколи


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*