салат из горбуши с грибами – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления салат из горбуши с грибами – рецепт.:
1 банка горбуши в с/с
3-4 јајца
1 средни кромид
300-400 печурки, я беру шампиньоны
масло за пржење
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить салат из горбуши с грибами – рецепт.
Яйца отварить, кромид(прстени) и грибы порезать и обжарить по отдельности.
Салата наредени слоеви:
1. Gorbuša, размятая вилкой
2. Мелко порезанное яйцо
3. кромид
4. печурки
Каждый слой промазать майонезом.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*