салат из консервированной фасоли с грибами – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления салат из консервированной фасоли с грибами – рецепт.:
1 банка (250 гр) фасоли в собственном соку (красной)
1 морков
1 на сијалицата
200 гр. печурки
1 чешне лук
мајонез
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить салат из консервированной фасоли с грибами – рецепт.
Обжарить морковь, лук и грибы перед окончанием добавить 1 чешне лук, помина преку печатот.
Смешать все с фасолью. мајонез

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*