октопод салата, сина компири со вашите омилени облекување, – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 проценки, просечната: 5.00 од 5)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати на октопод, сина компири со вашите омилени облекување, – рецепт.:
450 гр. ( 3 ЕЕЗ.) свежо замрзната октопод,
6 парчиња. сина компири,
3 домати,
10-12 парчиња. црни маслинки
4-5 stol.lozhki маслиново масло,
1еден куп зелени кромид,,
босилек, рузмарин и копар,
бибер, сол,
2 нема. Лажици оцетот (бела),
1-2 лук zubchika.
Фото на готовиот сад:
Салат из осьминога, синего картофеля под любимым дрессингом,

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготвите салата од октопод, сина компири со вашите омилени облекување, – рецепт.
Октопод стави во врела вода, потопени во супа 1 моркови, едно парче од целер, сол, lavrushku и кромид. готвач 40-45 минути на средна температура.
компири otvapit, Кора и се сече на polukolechki. октопод намалување,Додадете маслинки и компири.
Доматите извадете семиња и пулпа, и се сече на големи парчиња.
Подгответе облекување на маслиново масло, оцетот, сол, бибер, додадете лук ситно излитена. Сите се меша и се прелива облекување.
Урнат свеж босилек и рузмарин и копар.
Спречување и служи топло со бел леб.

Фото Готови јадења:
Салат из осьминога, синего картофеля под любимым дрессингом,


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*