Салата од штука, Костур и зелка. – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салата од зелка и перде. – рецепт.:
Зандер – 300 грам филе
моркови – 2 sht.srednego големина
зелка – 200 грам
лук – 2 каранфилче
сок од лимон – 1 st.lozhka
оцет (9%) – 1.5 лажици
Растително масло за гориво – 2-3 лажици
шеќер
сол
магдонос
Конзервирана грашок
Фото на готовиот сад:
Салат из судака и капусты.

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготвите салата од зелка и перде. – рецепт.
мијат зеленчук. Уништи зелка, морков Бришење на груб ренде. Лук, ситно сечкани.
Зелка и моркови да се фаќа со лук, сол, шеќер и ситен дожд со оцет. се меша.
Додека кисела зелка е брзо да подготви компонента риба. Подготвени перде филети (чистат и мијат) Истурете вода што врие podsolonnoy, додадете сок од лимон и го стави на чорба минути 8-10. По готвењето, се стави во сито, кул и да ги намали или солза на мали парчиња.
Зеленчук меша со риба, Додадете грашок и гранче магдонос. се пополни со нафта.
бон appetit!

Фото Готови јадења:
Салат из судака и капусты.


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*