Салат из свеклы с черносливом – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Салат из свеклы с черносливом – рецепт.:
2 варено цвекло, 200 g сливи, сок 0,5 лимон, 100 г мајонез, 100 g кисела павлака, 1 нема. шеќер лажица, сол.
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Салат из свеклы с черносливом – рецепт.
цвекло решетки, предварительно замоченный и очищенный от косточек чернослив нарезать кусочками, се меша, сбрызнуть соком лимона, сол, мајонез, смешанным со сметаной и сахаром.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*