Салата од зелен аспарагус,домати и јајца – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) за подготовка на салата зелена шпаргла,домати и јајца – рецепт.:
зелен аспарагус 250 гр.,
сол / шеќер по вкус,
домати, неколку,
салата собранието 50-80 гр.,
јајца варен. 2 ЕЕЗ.,
бор ореви 1-2 лажици,
маслиново масло 2-3 лажици,
сок од лимон 1-2 лажици,
сол / бибер по вкус,
Василиј песто, 1 лажиче,
зелени кромид.
Фото на готовиот сад:
Салат из зелёной спаржи,помидорок и яиц

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготвите салата од зелен аспарагус,домати и јајца – рецепт.
добар ден!
Светла и вкусна салата….
чистење на аспарагус,1/3 на дното на,намали на половина,
Ние се стави во врела,вкус на вода
и готви 5 минути,
вода е исцедена и угасне(подобро во ледена вода,
спаси бои).
Доматите се сече на половини,варени јајца, како и.
Ореви СРЈ во сува тава.
Во дното на садот ние место грст салата,
Топ дистрибуирате аспарагус,тогаш, домати и јајца.
Во мал сад со маслиново масло собир,
сок од лимон,босилек песто,сол и црн пипер,
запечатени и потресен,сос е подготвен.
Ставете на салата и го стави на половина час во ладна,
а потоа посипете со кикирики и зелени кромид,забавуваат!
бон appetit!!!

Фото Готови јадења:
Салат из зелёной спаржи,помидорок и яиц


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*