Салат-коктейльаппетитный” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Салат-коктейльаппетитный” – рецепт.:
– моркови – 20g
– јаболка – 20g
– краставици – 15g
– домати – 15g
– сок од лимон – 5g
– крем – 15g
сахарный песок – 10g
– зеленило – вкус
– сол.
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Салат-коктейльаппетитный” – рецепт.
Подготовленные яблоки, моркови, свежие огурцы нарезают тонкой соломкой или кубиками, свежие помидорыкружочками. Кладут слоями, чередуя яблоки, моркови, огурцы и помидоры. Заправляют солью, сахарным песком и соком лимона. Украшают кружочками помидоров. Поливают сметаной, сбоку укладывают веточки зелени.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*