Салат-коктейль с курицей(можеби – опција) – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Салат-коктейль с курицей(можеби – опција) – рецепт.:
Мякоть вареной курицы
свежи краставици
Яйца вареные
ореви
грашок
сирење
Сметана
мајонез
зачини
зеленило
Фото на готовиот сад:
Салат-коктейль с курицей(возможно - вариант)

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Салат-коктейль с курицей(можеби – опција) – рецепт.
Мякоть птицы,краставици,јајца,сыр нарезаем соломкой.
В стакан слоями укладываем нарезанные огурец,пилешко,сирење,јајца,немного измельченных орехов и зеленый горошек.Поливаем соусом,состоящим из сметаны,мајонез,сеций и зелени.
Салата е подготвена!

Фото Готови јадења:
Салат-коктейль с курицей(возможно - вариант)


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*