салата “Крабовая Нежность” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати “Крабовая Нежность” – рецепт.:
јајце - 2 парчиња.
Вареный картофель – 2 парчиња.
Сырая морковь – 1 парчиња.
Кисло-сладкое яблоко – 1 парчиња.
Твердый сыр – 100-150 гр.
Крабовые палочки – 1 пач.
мајонез
Фото на готовиот сад:
Салат Крабовая Нежность

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата “Крабовая Нежность” – рецепт.
В глубокую посуду укладываем слоями:
тертый на мелкой терке белок
– рендано јаболко
порезанные крабовые палочки
– мајонез
тертая морковь
– мајонез
– рендано сирење
– мајонез
порезанный маленькими кубиками картофель
– мајонез
сверху посыпать тертым желтком.
Стави во фрижидер 1,5 - 2 часа, чтобы пропитался.
бон appetit!

Фото Готови јадења:
Салат Крабовая Нежность


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*