салата”Несвижскийили белорусский ответ селедкепод шубой” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати”Несвижскийили белорусский ответ селедкепод шубой” – рецепт.:
сельдь – 150 гр.
репка – 210 гр.
моркови – 150 гр.
компири – 200 гр.
или зелена кромид – 100 гр.
(вес уже отварных и очищенных продуктов)
мајонез – 2 Член. l. с верхом
Фото на готовиот сад:
СалатНесвижский или белорусский ответ селедке под шубой

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата”Несвижскийили белорусский ответ селедкепод шубой” – рецепт.
Все овощи порезать кубиками, селедку аналогично. кромид – полукольцами, зелена – нашинковать.
се меша.
мајонез.

Фото Готови јадења:
СалатНесвижский или белорусский ответ селедке под шубой


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*