салата “нежен” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати “нежен” – рецепт.:
300 гр. биено сирење
3 јајца
300 гр. печурки (можно мариновынныхв собств.соку)
мајонез
сол по вкус
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата “нежен” – рецепт.
Сыр на крупной терке, яйца тоже (предварительно отварив).смешать сыр, јајца, маойнез.должно получится не жидкая масса.посоить.
на тарелку выкладываем слоями:сырную массу, печурки, сырную массу.
можно вместо грибов крабовые палочки мелко нарезанные

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*