Салат «остатки сладки» – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Салат «остатки сладки» – рецепт.:
1 пилешки гради
1 големи домати
100 гр. сирење
мајонез
копар
зеленые перышки чеснока
Фото на готовиот сад:
Салат «остатки сладки»

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Салат «остатки сладки» – рецепт.
Мясо курицы и помидор порезать кубиками. сирење решетки.
се подготват сос: смешать майонез с чесноком и укропом.
Уложить слоями:
1 слой – куриное мясо, смазать соусом
2 слой – помидор, смазать соусом
3 слой – сыр.

Фото Готови јадења:
Салат «остатки сладки»


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*