салата “Полезная парочка” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати “Полезная парочка” – рецепт.:
1 небольшая маргеланская редька (130-140 g)
1 морков (соотношение редьки и моркови 1:1)
60-70 g рендан sыra
1-2 st.l. апельсинового сока
1 чешне лук (через пресс)
мајонез
сол(по вкусу и желанию)
Фото на готовиот сад:
Салат Полезная парочка

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата “Полезная парочка” – рецепт.
Редьку натереть на мелкой терке, смешать с апельсиновым соком.
Морковь натереть на мелкой терке, добавить вместе с сыром и чесноком к редьке.
мајонез. При необходимости добавить соль.

Фото Готови јадења:
Салат Полезная парочка


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*