Салат «Смелый вкус» – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Салат «Смелый вкус» – рецепт.:
1 Банка на конзервирана ананас, 200-300 g тврдо сирење, 1 долька чеснока, мајонез.
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Салат «Смелый вкус» – рецепт.
Ананасы порезать кусочками, сыр натереть на терке, стискаш лук (или измельчить). Все смешать и добавить майонез.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*