салата “Солнышко” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати “Солнышко” – рецепт.:
отварные куриные грудки 3 ЕЕЗ., Банка на конзервирана ананас, 250 g. мајонез, 250 g. соленого арахиса
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата “Солнышко” – рецепт.
грудки нарезать не большими кусочками. сложить в салатницу и полить 0,5 частью майонеза, сверху уложить кусочки ананаса и так же полить оставшимся майонезом. арахис измельчить но не в пудру, а кусочками и выложить на салат.Дать хорошо настояться и подавать. бон appetit.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*