салата “свадба” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати “свадба” – рецепт.:
Црвен грав лошите страни.- 1 банка,
шампињони – 300g,
кромид -2 ЕЕЗ.,
јајца – 4 ЕЕЗ.,
краставици лошите страни. – 3 ЕЕЗ.,
мајонез.
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата “свадба” – рецепт.
Оваа салата вкуси на свадба на пријатели (па затоа е наречен), ми се допадна, Решив да се готви дома, а сега тоа е една од моите омилени салати. Пробајте го и вие!
Печурки сече на мали чинии, кромид и ситно се исецка , СРЈ во делот. посебно масло. Јајца и ситно сецкани краставица. Подготвени производи се додаде во сад, Додадете грав и мајонез, се меша,сол, бибер, можете да додадете ситно сецкан зеленчук. бон appetit!

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*