салата”Царский” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати”Царский” – рецепт.:
ракчиња 300 гр
Морской коктейль 300 гр
Крабовое мясо(или раковые шейки) 300 гр
Упаковка крабовых палочек(200 гр)
Красная икра 140 гр
јајце 3 парчиња(варенных)
мајонез
копар
да се украсуваат:маслинки,домати,краставици.
Фото на готовиот сад:
СалатЦарский

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата”Царский” – рецепт.
Порезать крабовые палочки и крабовое мясо,кубиками порезать яйца,добавить креветки,морской коктейль(слить сок),икру,майонез и укроп.

Фото Готови јадења:
СалатЦарский


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*