салата “Верона” – се 2 – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати “Верона” – се 2 – рецепт.:
300 гр. копченной грудки ( идеално ), если нет грудок, то можно заменить как я бёдрами и голенью;
пару огурчиков;
1 b. црвен грав;
сол, мајонез;
зеленило.
Фото на готовиот сад:
Салат Верона - дубль 2

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата “Верона” – се 2 – рецепт.
курицу и огурцы нарезать кубиками, добавить к ним фасоль,соль и заправить майонезом. Сверху можно посыпать зеленью. Тоа е многу едноставна, быстро и вкусно.

Фото Готови јадења:
Салат Верона - дубль 2


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*