Салат Весенний – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Салат Весенний – рецепт.:
0,5 качан китайской капусты
2 јајца
2 свежи краставици
3 ст.л.Фасоли белой в томатном соусе
1 домати
2 лукчиња
мајонез
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Салат Весенний – рецепт.
Капусту,јајца,огурцы и помидор режим на кусочки ,какие нравятся.
Чеснок давим через чеснокодавилку.
И соединяем все эти ингродиенты(зелка,јајца,краставица,грав,чеснок и помидор),солим и заправляем майонезом .

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*